Koloběžka DEN 2021, Praha - Ladronka

Název

Popis

Krásné počasí, pohodová atmosféra, vrcholové výkony a spousta koloběžek… V tomto duchu se nesl 5. ročník sportovně – charitativní akce Koloběžka DEN, kterou pořádala Nadace Jedličkova ústavu v neděli 5. září v Praze v parku Ladronka.

Výtěžek ze startovného, dražby, nadačních kasiček a z podpory naši partnerů činí 281 000 korun. Nadace Jedličkova ústavu částku v plné výši věnuje na podporu dětí a mladých lidí s postižením, kteří jsou studenty nebo klienty škol Jedličkova ústavu.

Moc děkujeme našim partnerům, dobrovolníkům a především všem účastníkům, kteří nám společnými silami pomohli k tak krásné částce!

Na závody přišlo hodně dětí

Závodu se zúčastnilo 150 koloběžkářů, z nichž více než polovina byly děti. Krásné počasí totiž přilákalo na Ladronku rodiny s dětmi a ty využily možnosti půjčit si u stánku Yedoo koloběžku zdarma. Z tak hojné účasti dětských závodníků jsme měli opravdu radost. Děti statečně odolávaly nástrahám tratí a doufáme, že se nám alespoň část z nich podařilo pro tento druh sportu nadchnout.

Součástí odpoledne byl také závod na 10 km - 2. kolo Českého Koloběžkového poháru. Na 1. místě v mužské kategorii se umístil Matyáš Roman a na 2. místě Michal Kulka – oba z týmu Třista60, 3. místo vybojoval Ladislav Bartůněk z Týmu Kobra. V ženské kategorii byla nejrychlejší Andrea Zbožková z týmu Třista60, 2. místo vybojovala Martina Kadlecová z týmu Koloběh Plzeň a na 3. místě se umístila Pavla Trojancová z týmu Coconi.

Akci podpořili judista a dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš Krpálek a zápasník Artur Omarov.

Zápasník Artur Omarov, který reprezentoval Českou republiku na olympijských hrách v Tokiu, a Lukáš Krpálek jsou patrony akce Koloběžka DEN. Artur Omarov odstartoval závody v dětských kategoriích a sám se aktivně zúčastnil závodu na 5 km. Potvrdil skvělou formu olympionika, a přestože na koloběžce jel ten den poprvé v životě, umístil se na 3. místě.

Dražba unikátní koloběžky

Na závěr akce se dražil jedinečný model koloběžky Yedoo Wolfer, kterou podepsal Lukáš Krpálek. Koloběžka se vydražila za 16 600 Kč a budoucí šťastný majitel ji obdrží přímo z rukou Lukáše Krpálka. Výtěžek z dražby je určen v plné výši na podporu projektů Nadace Jedličkova ústavu.

Jízda na vozíku a handbiku

Protože Koloběžka DEN pořádala Nadace Jedličkova ústavu, která pomáhá dětem a mladým lidem s postižením, měli účastníci akce možnost si na místě vyzkoušet jízdu z jiné perspektivy - na invalidních vozících a kolech handbike.